29.10.2019 Otravný

Novinky z webu iTermohrnek.cz

Zajímavosti ze světa termosek, termohrnků a termolahví na webu iTermohrnek.cz

Zajímavosti ze světa termosek, termohrnků a termolahví na webu iTermohrnek.cz

Zajímavosti ze světa termosek, termohrnků a termolahví na webu iTermohrnek.cz

Loading RSS Feed

20.12.2017

Voda z kohoutku je většinou kvalitnější než voda balená.

Voda distribuovaná do veřejné sítě “voda z kohoutku”, je kvalitní, čerstvá a absolutně zdravotně nezávadná….

  • jeden litr vody je zhruba 100 krát levnější než jeden litr balené vody;
  • je zdravotně nezávadná – podléhá četnější a přísnější kontrole, o kvalitě vody z vodovodu má právo být každý informován, a to v úplném rozsahu parametrů na rozdíl od balené vody, která má na obalu jen výběr malého počtu parametrů;
  • po stránce kvality je voda z vodovodu zcela srovnatelná s balenou vodou, díky nižšímu obsahu minerálních látek méně zatěžuje ledviny;
  • vždy čerstvá, optimálně uskladněná v chladu a temnu ve vodovodním potrubí;
  • při konzumaci vody kohoutkové odpadá přeprava kamiony, potřeba skladování a likvidace neekologického odpadu v podobě PET lahví.

3.8.2017

Termosky Stanley – láska mnoha generací

Značka Stanley má více než 100 let bohatou historii. Založil jí vynálezce William Stanley junior, který navždy změnil způsob, jakým byly konzumovány teplé nápoje. V roce 1913 spojil výhody vakuové izolace a pevnosti nerezové oceli do jedné přenosné termolahve a tím vynalezl termosku, jak jí známe dodnes.

V průběhu několika desetiletí se jeho termoska neustále zdokonalovala a vyvíjela, až se proměnila v ikonu a stala se nezbytnou součástí našich pracovních dnů, výletů a outdoorových dobrodružství.

Značka Stanley se stala součástí mnoha výprav a expedicí a vryla se do paměti noha cestovatelů. Každá přestávka na kávu nebo pokrm servírovaný z termonádob Stanley zpříjemnil jejich cestu, ať už se chystali kamkoli. Výrobky Stanley se i dnes neustále vyvíjí a pokračují ve snaze prosazovat nadčasové a přesto moderní řešení pro každé outdoorové dobrodružtví.

Termosky Stanley vás nezklamou v žádne situaci a zajistí vám, že si budete moci vychutnat svou oblíbenou horkou kávu od úsvitu až do setmění.

Termoska Stanley
Termoska Stanley

Stanley – jak šel čas:

1913 – William Stanley junior vynalezl vakuovou termo lahev a dokázal, že ocel může být použita k izolaci místo skla.

1915 – Stanleyova společnost začíná se sériovou výrobou malých termosek, izolačních džbánů a velkých izolačních nádob na nápoje.

1942 – Během druhé světové války začala Termosky Stanley používat Americká armáda, především v leteckých jednotkách.

1953 – Stanley poprvé představuje termosku v dnes již kultovní “hammertone zelené” barvě

60. léta – Většina leteckých společností, oceánských lodí, železnic a nemocnic po celých Spojených státech používá komerční výrobky Stanley.

1970 – Moderní termoska Stanley si získala popularitu mezi americkou pracující třídou, a tím se z ní stala jejoblíbenější vakuová láhev v historii.

1995 – William Stanley junior který během své kariéry získal 129 patentů souvisejících s elektřinou i izolací, je zapsán do Národní síně slávy vynálezců.

2002 – Značku Stanley kupuje skupina PMI, která zjednodušuje design a výrobní proces a zároveň zůstává věrná důvěryhodnosti a relevanci značky.

2006 – outdoorový průmysl vítá značku Stanley. Během několika málo let se výrobky společnosti Stanley Outdoor objevily po celém světě, včetně Mount Everestu, severního a jižního pólu.

2008 – eCycle® (patent společnosti PMI) – směs z recyklovaného materiálu  je poprvé představena a použita ři výrobě ekologických plastových termohrnků Stanley Recycled & Recyclable Tumbler.

2012 – Outdoorový časopis Outside Magazin označil termosku Stanley jako jeden z nejvlivnějších outdoorových produktů všech dob.

Kompletní nabídku termosek Stanley naleznete také v našem partnerském obchodě M-life.cz: www.m-life.cz/znacka/stanley/

1.8.2017

TOP5 outdoorových termosek na nápoje.

Termosky jsou skvělá věc při cestování, rybaření, lyžování, ale i outdoorových aktivitách. V zimních dnech se díky nim zahřejete teplým nápojem a v létě vám pomůžou s osvěžením. Mnohé z nich udrží teplý nápoj až 12 hodin studený nápoj až po dobu 24 hodin. Outdoorové termosky jsou především odolné a některé i velice lehké. V naší nabídce najdete termosky mnoha barev, termosky na které se můžete spolehnout v každé situaci. Některé mají šroubovací uzávěr, jiné tlačítkový a většina je opatřena šálkem na pití. Vybírat u nás můžete z termosek různých objemů, od 300 ml až do 1900 ml.

Vybrali jsme pro Vás TOP5 outdoorových termosek z naší nabídky:

1. Outdoorová termoska Thermos FFX

Tato termoska Thermos je bez nadsázky světovou špičkou na poli outdoorových termosek. Termosku s lepšími paremetry v naší nabídce momentálně nenaleznete. Je navržena do horského prostředí, je vysoce odolná proti nárazům, má skvělé izolační vlastnosti a velice nízkou hmotnost. Nabízíme jí ve dvou variantách 500 ml a 900 ml.

Thermos – outdoorová termoska Mountain FFX 0,9l hnědá

 

 2. Termoska Stanley Legendary Classic 1l

Toto je opravdová legenda mezi klasickými termoskami. Tento model slouží dobrodruhům již od roku 1913. Dodnes vypadá stále stejně, je jen trochu vylepšená. Je o 30% lehčí než původní termoska a vnější stěna je o něco odolnější. Jve odolná vůči korozi, povětrnostním vlivům a opotřebení.

Termoska Stanley Legendary Classic 1l

 

3. Termoska LifeVenture Vacuum Flask

Termosky LifeVenture mají velmi dobrý poměr cena/výkon. Tepelná indukce vakua zajišťuje optimální izolační výkon. Víčko se dá používat jako šálek. Tyto termosky nabízíme ve čtyřech variantách 300 ml, 500 ml, 700 ml a 1000 ml.

Termoska LifeVenture Vacuum Flask
Termoska LifeVenture Vacuum Flask

 

4. Termoska GSI Outdoors Glacier Stainless

Spolehlivá outdoorová termoska pro milovníky dokonalého designu. Udrží obsah horný nebo studený po dobu až 30-ti hodin. Termosku nabízíme v různých barevných variantách (oranžová, modrá a zelená) a ve dvou velikostech o objemu 500 ml a 1000 ml.

Termoska GSI Outdoors Glacier Stainless
Termoska GSI Outdoors Glacier Stainless

 

5. Odolná termoska s madlem Thermos WORK

Jestliže potřebujete skutečně extrémě odolnou termosku, pak toto je pro vás ta správná volba. Termoska Thermos WORK byla navržena do extrémních pracovních podmínek. Dno termosky je chráněno masivní patkou, tělo termosky je opatřeno dvěma gumovými nárazníky. Odolné madlo a nerezový šálek zajišťuji dlouhou životnost.

Odolná termoska s madlem Thermos WORK
Odolná termoska s madlem Thermos WORK