Značka Stanley má více než 100 let bohatou historii. Založil jí vynálezce William Stanley junior, který navždy změnil způsob, jakým byly konzumovány teplé nápoje. V roce 1913 spojil výhody vakuové izolace a pevnosti nerezové oceli do jedné přenosné termolahve a tím vynalezl termosku, jak jí známe dodnes.

V průběhu několika desetiletí se jeho termoska neustále zdokonalovala a vyvíjela, až se proměnila v ikonu a stala se nezbytnou součástí našich pracovních dnů, výletů a outdoorových dobrodružství.

Značka Stanley se stala součástí mnoha výprav a expedicí a vryla se do paměti noha cestovatelů. Každá přestávka na kávu nebo pokrm servírovaný z termonádob Stanley zpříjemnil jejich cestu, ať už se chystali kamkoli. Výrobky Stanley se i dnes neustále vyvíjí a pokračují ve snaze prosazovat nadčasové a přesto moderní řešení pro každé outdoorové dobrodružtví.

Termosky Stanley vás nezklamou v žádne situaci a zajistí vám, že si budete moci vychutnat svou oblíbenou horkou kávu od úsvitu až do setmění.

Termoska Stanley
Termoska Stanley

Stanley – jak šel čas:

1913 – William Stanley junior vynalezl vakuovou termo lahev a dokázal, že ocel může být použita k izolaci místo skla.

1915 – Stanleyova společnost začíná se sériovou výrobou malých termosek, izolačních džbánů a velkých izolačních nádob na nápoje.

1942 – Během druhé světové války začala Termosky Stanley používat Americká armáda, především v leteckých jednotkách.

1953 – Stanley poprvé představuje termosku v dnes již kultovní “hammertone zelené” barvě

60. léta – Většina leteckých společností, oceánských lodí, železnic a nemocnic po celých Spojených státech používá komerční výrobky Stanley.

1970 – Moderní termoska Stanley si získala popularitu mezi americkou pracující třídou, a tím se z ní stala jejoblíbenější vakuová láhev v historii.

1995 – William Stanley junior který během své kariéry získal 129 patentů souvisejících s elektřinou i izolací, je zapsán do Národní síně slávy vynálezců.

2002 – Značku Stanley kupuje skupina PMI, která zjednodušuje design a výrobní proces a zároveň zůstává věrná důvěryhodnosti a relevanci značky.

2006 – outdoorový průmysl vítá značku Stanley. Během několika málo let se výrobky společnosti Stanley Outdoor objevily po celém světě, včetně Mount Everestu, severního a jižního pólu.

2008 – eCycle® (patent společnosti PMI) – směs z recyklovaného materiálu  je poprvé představena a použita ři výrobě ekologických plastových termohrnků Stanley Recycled & Recyclable Tumbler.

2012 – Outdoorový časopis Outside Magazin označil termosku Stanley jako jeden z nejvlivnějších outdoorových produktů všech dob.

Kompletní nabídku termosek Stanley naleznete také v našem partnerském obchodě M-life.cz: www.m-life.cz/znacka/stanley/